foto a video

Jak snadno synchronizovat zvuk s videem

Synchronizace zvuku s videem může znít náročně a zdlouhavě. Opak je pravdou. V DaVinci Resolve existují tři základní způsoby jak toho dosáhnout na pár klinutí.

V tomto článku si vysvětlíme něco, co dost lidí děsí a co jim může pomoct pozvednout video na mnohem vyšší úroveň. A to, jak synchronizovat video se zvukem, pokud je nahráváte odděleně. V jednom z minulých videí jsme si ukázali, jak vylepšit zvuk ve vašem videu. Ten poslední způsob zahrnoval to, že je potřeba zvuk, který nahráváte zvlášť, synchronizovat s videem v DaVinci Resolve. A my si dnes ukážeme jak na to. A nebojte se, nezabere to víc jak dvě minutky.

Nejprve si ale proberme dvě témata:

1. Proč by někdo nahrával zvuk a video zvlášť.
2. Kdybychom neměli po ruce automatizovaný nástroj, šlo by to i ručně.

Odpověď na první otázku zní jednoduše – třeba máte foťák, který nemá mikrofonní vstup. Anebo potřebujete mít foťák dál od sebe a váš klopák má krátký kabel a do vašeho foťáku nedosáhne.

A nemusíte se toho bát. Je to snazší, než se může zdát. Co k tomu budeme potřebovat?

Pokud máte jen svůj telefon, a nechcete pořizovat rekordéry, stačí vám klopák s dostatečně dlouhým kabelem. Pokud vlastníte nějaký směrový mikrofon, můžete použít rekorder typu Zoom H1. A pokud máte podcastový mikrfoon, budete k němu potřebovat rekorder s XLR vstup, třeba jako Zoom H6. Já jsem použila kombinaci č. 2é

Mikrofony a rekordéry, které můžete potřebovat:
– Chytrý klopák Deity V.Lav
– Směrový mikrofon Comica CVM-VM20
– Rameno na boom nebo na podcast
– Podcastový mikrofon RODE PodMic
– Malý ruční rekordér ZOOM H1

– Větší ruční rekordér ZOOM H6

Cílem je dostat mikrofon co nejblíže ke zdroji zvuku, jak jen to je možné. V tomhle případě to jsou moje ústa. A pokud vám nevadí, že je mikrofon v záběru, super, čím blíž tím lépe.

Pokud mikrofon v záběru nechcete, nevadí, i s tím si snadno poradíte. Pokud máte boom mic, tak ho můžete posunou kousek výš, tak aby byl těsně nad okrajem vašeho záběru. Pokud máte klopák, můžete si ho pomocí filmařské pásky připevnit třeba zevnitř trika. A pokud máte jen telefon, tak ho proste dejte do své náprsní kapsy – pokud nějakou máte – mikrofonem nahoru a můžete nahrávat přímo do mobilu.

Takže jste se rozhodli , jak budete zvuk nahrávat. Předtím než začnete mám pro vás par tipů, jak si to ještě usnadnit.

Dobře, takže jsme si správně nastavili hlasitost nahrávání, nahráli jsme zvuk do kamery i zvlášť na rekordér a nezapomněli jsme předtím tlesknout. Tak pojďme do DaVinci Resolve a ukažme si, jak zvuk synchronizovat.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *