foto a video

Canon EOS M50: nejlepší foťák pro video na YouTube! (5 důvodů)

Video je nejsilnější marketingový nástroj současnosti. A možná právě sháníte nový foťák na natáčení videí. Ať už na svůj YouTube, nebo chcete točit lepší travel videa, anebo chcete podpořit své podnikání. V tomhle článku si představíme 5 hlavních důvodů, proč si myslím, že tím správným foťákem pro začínající filmaře je právě Canon EOS M50.

Ještě, než se do toho pustíme, tak chci podotknout, že ať už se rozhodnete pro jakýkoliv foťák, věřím, že se rozhodnete dobře. Je rok 2020 a neexistují špatné foťáky. Záleží, k čemu ho budete požívat a co od něj chcete.

Pro YouTube a sólo tvorbu je podle mě nejlepší tento:

Výklopný displej pro YouTube

U foťáků Canon už jsme s na tento typ displeje zvykli. A pokud jste sólo tvůrce a svá videa budete točit ze stativu, nebo selfie stylem, tak je to nutná vlastnost.

Dříve jsem natáčela na Sony a6300, jejich displej byl u starších řad pouze náklonný pro natáčení z nízkých nebo vysokých úhlů. A ani aplikace, díky které se dal mobil použít jako náhledový monitor nebyla příliš spolehlivá. Bez možnosti vidět, co točíte, se vám taky může stát, že po 20 minutách natáčení zjistíte, že jste byli celou dobu rozostřeni a video je nepoužitelné. Jako se to několikrát stalo mě.

U natáčení videa není dobré spoléhat se pouze na autofokus. I když ten je u Canonu pověstný a u novějších Sony modelů je také o dost vylepšený. Je prostě dobré mít možnost zkontrolovat kompozici a fokus na displeji.

Navíc je displej u Sony plně dotykový. Můžete na něm listovat v menu, můžete změnit ostřící body a prostě to funguje. A já mám ráda věci, které jsou pohodlné a prostě fungují.

Autofokus, základ pro video

Dalším důvodem je právě už zmíněný autofokus, neboli automatické ostření. Používala jsem starší řadu Sony a u ní tahle funkce nebyla na takové úrovni jako u novějších modelů. Ovšem když porovnám cenu, Canon M50 byl pro mě zajímavější volba než nový model Sony.

Autofokus Canonu je legendární a mnoho tvůrců se shodne na tom, že je nejlepší. Díky dotykovému displeji můžete snadno měnit ostřící body a přeostřovat v reálném čase.

Vybavenost a menu

Sony mají mnohem větší možnosti výběru, co se nastavení týká. To ovšem neznamená, že je to zároveň ta lepší možnost. Většinu funkcí jsem se svým stylem focení nikdy nevyužila. Ať už proto, že jsem je nepotřebovala, nebo byly tak schované v menu, že jsem se k nim nikdy nedostala. Naopak tam chybělo pár věcí, které využívám – jako funkce pro časosběry. Na to jsem si k Sony musela koupit externí samospoušť. M50 má tuto funkci v základu a její menu je mnohem jednodušší.

Canon EOS M50

Digitální fotoaparát - bezzrcadlovka, APS-C, CMOS 24.1 Mpx, DIGIC 8, bajonet Canon EF-M, 3" výklopný dotykový displej, 4K video, SD/ SDHC/ SDXC, elektronický hledáček, WiFi, HDMI, USB, NFC, sekvenční snímání 10 sn/s.

Jednoduchost

Pár zjednodušení už jsme si vyjmenovali – výklopný a dotykový displej, jednodušší menu. To jsou jen dva příklady z mnoha. Je příjemně ergonomický, má konektor na mikrofon, nepřehřívá se.

Značka

Canon je to jméno, které nejčastěji skloňují lidé, od kterých čerpám inspiraci. Takže bylo jen otázkou času, kdy si ho pořídím. Canon EOS M50 je dostupný foťák, který pořídíte do 20.000 i s objektivem, či dokonce dvěma. Je jednoduchý, výkonný, má za sebou silnou značku a podporu, a silnou historii. Kromě EOS M objektivů, kterých zatím moc není, můžete použít i všechny EOS EF-S (a dokonce i EF objektivy) v kombinaci s originálním adapterem, nebo některým ze speedboosterů.

To je 5 mých soukromých důvodů, proč je pro mě Canon M50 ten nejlepší foťák na video na YouTube pro začátečníky. Pokud nad ním uvažujete, budu ráda, pokud na nákup použijete tento affiliate link. Nebude vás to stát ani korunu navíc a podpoříte tak můj YouTube kanál. Díky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *